preloader
ÇOCUĞA DEĞER KATANLAR DERNEĞİ.

ÇOCUĞA DEĞER KATANLAR DERNEĞİ.


Çocuk, sözlükte en genel anlamıyla, anne karnında ya da bebeklik çağı ile erginlik çağı arasındaki gelişme döneminde bulunan insan olarak tanımlanmaktadır.

 

 

Bu genel tanımın anafikri, ‘gelişme döneminde bulunan insan’dır. Bu çerçevede Çocuğa Değer Katanlar Derneği öncelikli olarak, toplumun geleceğe uzanan temel yapı taşları çocukların sağlıklı biçimde fiziksel ve ruhsal gelişimine yapılabilecek toplam katkıyı ele almakta ve bu katkıyı güçlendirecek etkinlikleri toplumun gündeminde öncelemeyi hedeflemektedir.

 

 

Sağlıktan spora, sanattan bilime ve kültürden geleceğe uzanan olgunlaşma sürecinde çocuklarımızın dünya ortalamasının üzerine çıkabilecek bir gelişme standardı yakalayabilmeleri için, çok güçlü potansiyellerini kullanılabilir kapasitelere dönüştürebilmeleri için gerekli yaşam alanlarının oluşturulması ve içeriklendirilmesi çalışmalarına katkı sağlamayı ve katkı sağlayanları buluşturmayı amaç edinmiştir.

 

 

Bu yıl 3.sünü yapacağı III.ULUSLARARASI ÇOCUĞA DEĞER KATANLAR KONFERANSI VE ÖDÜLLERİ PROGRAMI ile toplumun geniş kesimlerinde öncelikle farkındalık oluşturmayı ve farkındalık düzeyi oranında somut adımlar üreten etkinliklere tahvil ederek; bugünün sorunlarını geleceğe taşımak yerine, yarının çözümlerini şekillendirecek sağlıklı nesillerini inşa etmeyi şiar edinmiştir.

 

 

Çocuğa Değer Katanlar Derneği     

       Gönüllüleri