preloader
Awesome Image

Doç.Dr. Özgül POLAT

ZİHİN HARİTALAMA TEKNİĞİ İLE EĞİTİM

İMKANSIZ DEĞİL

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Eğitim Bölümü’nden mezun olan  Doç. Dr. Özgül Polat, Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde 1998 yılında yüksek lisansını tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü'nde “Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeğinin Geliştirilmesi ve Standardizasyonu” konulu tezi ile 2003 yılında Doktor unvanını almıştır. Polat Doktora Tezinde ilk kez 60-78 ay aralığındaki Ülkemiz  Çocuklarına özgü olarak Okul Olgunluğunu ölçmek amacıyla geliştirdiği “Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeği’ni” geliştirmiş ve standardize etmiştir. 2017 yılında Doçent Ünvanını alan  Polat, halen “Marmara İlköğretime Hazır Oluş Ölçeği’nin” sertifika eğitimlerini vermeye devam etmektedir.  

Ulusal ve uluslararası pek çok projede yer alan Polat'ın İlköğretime Hazırlık ve İlköğretim Programları, Okuma ve Yazı Farkındalığı, Görsel Okuma, Ses ve Yazma Eğitimi, Okul Öncesi Eğitim Programları, Duyu Eğitimi, Çoklu Zeka Uygulamaları, Aile Eğitimi, Çok Kültürlü Eğitim, Çocuklarda Kapasite Geliştirme konulu çeşitli kitapları vardır. Ayrıca Polat'ın, okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf eğitimi alanlarına yönelik pek çok kaynakta yazar, editör ve danışman olarak imzası bulunmaktadır. Polat, okul öncesi çocuklara ve öğretmenlere, ailelere, ayrıca dezavantajlı çocuklar ve ailelerine yönelik olarak yürüttüğü birçok doktora ve yüksek lisans tezleri, danışmanlığını ve yürütücülüğünü yaptığı ulusal ve uluslararası projeler bulunmaktadır.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Polat, 2002'den bu yana Milli Eğitim Bakanlığının Okul Öncesi Eğitim Programı Yazım ve Yaygınlaştırma Komisyonunda görev yapmaktadır. Ayrıca Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün 0-18 Yaş Aile Eğitim Programlarının yazar ve danışmanları arasındadır.

Sayın Özgül Polat, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nde  1996 yılında başladığı görevine,  öğretim üyesi olarak devam etmektedir.

 

  • Takip Et: